Dożynki Wohyń 2022 – część II – Ceremoniał Dożynkowy

Po uroczystej mszy korowód dożynkowy udał się na pobliski plac gdzie odbyła się część oficjalna uroczystości. Zgodnie z tradycją, na ręce wójta Tomasza Jurkiewicza i przewodniczącego Rady Gminy Krzysztofa Barszczewskiego symboliczny bochenek i dzban miodu przekazali Starostowie Dożynek.
W pomoc dzielenia chlebem włączyło się Szkolne Koło Caritas w Wohyniu.

Wójt Gminy, Tomasz Jurkiewicz w swoim przemówieniu podkreślił, jak istotna jest praca rolnika. Życząc wszystkim, aby nigdy na naszych stołach nie zabrakło najważniejszego symbolu dożynek, czyli chleba. Głos zabrali również zaproszeni goście: Marcin Kamil Duszek – poseł na sejm, Robert Gmitruczuk – wicewojewoda lubelski oraz Szczepan Niebrzegowski – starosta radzyński. Wiceminister sprawiedliwości dr Marcin Romanowski przesłał list okolicznościowy, w którym życzył wszystkim szczęścia i dostatku oraz dobrego odpoczynku i radosnego świętowania.