Dożynki Wohyń 2022 – część I – Msza Św. Dożynkowa

11 września (niedziela), rolnicy naszej gminy podziękowali za tegoroczne zbiory. Starostami tegorocznych dożynek byli p. Anna Gadamska i p. Piotr Kłoczko

Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą w Kościele pw. Św. Anny w Wohyniu odprawioną przez ks. proboszcza Henryka Kalitkę. Kazanie wygłosił ks. Jakub Kozak. Oprawę muzyczną zapewniła grupa werblistów ze Szkoły im. Unitów Podlaskich w Wohyniu. Po Mszy świętej uczestnicy dożynek w korowodzie wieńcowym przemaszerowali na plac dożynkowy. Na czele korowodu szli gospodarze gminy i parafii oraz  starostowie  dożynek. W korowodzie dożynkowym swoje kosze z darami z dumą prezentowali sołectwa: Wohyń I i II, Bezwola I i II, Lisiowólka, Ostrówki, Suchowola,  Świerże, Wólka Zdunkówka, Wohyń Niezrzeszeni oraz Bezwola INDOS. Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wohyniu przygotowało piękny kosz z darami, złożony w ofierze na ołtarzu.