Konkurs Kobieta Gospodarna Wyjątkowa 2021

Rusza III edycja konkursu „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie. Tegorocznym motywem są lubelskie zioła. Termin nadsyłania zgłoszeń to 31 maja br. Pula nagród wynosi ponad 88 tysięcy złotych.

Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń działających na rzecz rozwoju wsi działających na terenie województwa lubelskiego.

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich będą rywalizowały w 3 kategoriach konkursowych:

  1. Ciasto jak dawniej” na najlepszy tradycyjny wypiek cukierniczy. Ciasta zgłaszane do konkursu powinny posiadać co najmniej 25-letnią recepturę.
  2. Ziołowe skarby kulinarne”. Wyroby zgłaszane do konkursu powinny zawierać w przepisie zioła.
  3. Serweta inspirowana tradycją” na najpiękniejszy wyrób rękodzielniczy. Serwetka może być wykonana dowolną techniką włókienniczą: koronka (np. szydełkiem, na drutach, klockowa, igłowa, frywolitka), różne rodzaje haftów (np. płaski, richelieu, krzyżykowy).

Wszystkie zgłoszone do konkursu wyroby zarówno kulinarne, jak i rękodzielnicze powinny nawiązywać do tradycji i bogactwa kulturowego naszego regionu.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminami konkursów oraz zgłaszania swojego uczestnictwa! Nieprzekraczalny termin dostarczenia zgłoszeń upływa dnia 31.05.2021r. (obowiązuje data wpływu zgłoszenia do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie).

Nagrody czekają!

Szczegółowe informacje na temat konkursu, regulaminy poszczególnych kategorii oraz załączniki dostępne są na stronie: http://lubelskie.ksow.pl/aktualnosc/konkurs-kobieta-gospodarna-wyjatkowa-2021.