KONKURS „RYBA NA TALERZU”

To kolejny już konkurs kulinarny ogłoszony przez Województwo Lubelskie. Tym razem jego adresatami są dzieci i młodzież z terenu naszego województwa w wieku od 7 do 15 lat. Zadanie konkursowe polega na opisaniu własnych produktów, potraw i dań kulinarnych przygotowanych z wykorzystaniem ryb słodkowodnych.Celem konkursu „Ryba na talerzu” jest promowanie dziedzictwa kulinarnego regionu oraz odkrywanie, poznawanie i prezentowanie kulinarnych tradycji ziemi lubelskiej związanej z rybami słodkowodnymi.

Praca konkursowa powinna być w formie filmu, prezentacji multimedialnej lub opisu wraz z dokumentacją fotograficzną oraz zawierać:

1. opis tradycji kulinarnych dotyczących danego produktu/potrawy/przetworu i ich związek z wykorzystaniem ryb słodkowodnych,

2. listę składników,

3. sposób przygotowania.

Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać w terminie do 18 czerwca 2021 r. za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mailowy: konkursy@lubelskie.pl podając w tytule wiadomości hasło: Konkurs „Ryba na talerzu” lub pocztą tradycyjną na adres: Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, ul. Grottgera 4, 20-029 Lublin, z dopiskiem: Konkurs „Ryba na talerzu”.Dla laureatów konkursu przewidziano cenne nagrody rzeczowe.Organizatorem konkursu jest Województwo Lubelskie, wszelkie informacje dotyczące konkursu udzielają pracownicy Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWL w Lublinie:tel. (81) 44 16 538 oraz (81) 44 16 802e- mail: konkursy@lubelskie.pl

Serdecznie zapraszamy.