PROJEKT „MENTAL SENIOR”

Wójt Gminy Wohyń Tomasz Jurkiewicz objął honorowym patronatem projekt „Mental Senior”, którego celem jest wsparcie rozwoju oraz zdrowia psychicznego osób starszych (60+) poprzez prowadzenie warsztatów w Klubach Seniora w Wohyniu i Suchowoli.
Projekt ma charakter społeczny. Upowszechniane są wartościowe treści edukacyjne. Pokazuje, jak dbać o swoją kondycję i cieszyć się dobrostanem psychicznym przez całe życie. Realizowany przez cztery licealistki z Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego Paderewski w Lublinie, w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.
W ramach projektu oferowana jest szeroka gama zajęć: od warsztatów na rozwój kreatywności, zajęć wokalnych i sportowych, po trening mózgu. Seniorzy spróbują swoich sił jako aktorzy. Klub Seniora w Wohyniu przygotuje i wystawi sztukę teatralną „Czerwony Kapturek”. Działania projektowe zostaną zwieńczone wielką międzypokoleniową konferencją.

Dzięki realizacji szeregu działań nastąpi wzrost motywacji seniorów do podejmowania nowych działań w kontakcie z młodym pokoleniem oraz budowanie więzi społecznych i współpracy międzypokoleniowej. Projekt niewątpliwie wpłynie na kształtowanie w młodych ludziach empatii, umiejętności słuchania drugiego człowieka, otwartości na problemy starszego pokolenia, gotowości do pomocy i troski.
Zachęcamy do śledzenia działań projektowych na bieżąco. Obserwujmy na Instagramie (mentalsenior),  Facebooku (Mental Senior)  oraz Tik-Toku (mentalsenior). Zapraszamy.