BAJECZNE FERIE.

Ferie zimowe to dla dzieci jednocześnie czas zabawy i wypoczynku. W tym roku dzieci z terenu gminy Wohyń mogły skorzystać z oferty przygotowanej przez Gminne Centrum Kultury.

Hasłem tegorocznego wypoczynku było: „Bajecznie Fajne Ferie Zimowe”. Każdy dzień był okazją do wspólnych zabaw, relaksu i aktywnego odpoczynku. W programie nie zabrakło zabaw ruchowych integrujących grupę, warsztatów artystycznych z zakresu plastyki, teatru oraz wyjścia do strażnicy OSP w Wohyniu o charakterze edukacyjnym- za co gorąco dziękujemy!

Na zajęciach kulinarnych rozwijaliśmy swoje pasje cukiernicze tworząc: naleśniki, orzeszki oraz torciki w postaci „Zimowych czapek”. Tłusty czwartek nie mógł się obejść bez własnoręcznie wykonanych faworków i pączków.

Każdego dnia poznawaliśmy losy bohaterów wybranych książek m.in. „ Ballada o uprzejmym rycerzu”, „Orzechowy Łasuch”, „Zły wilk”, „ Kukuryk”, „ 365 pingwinów ”, „ Co to jest ten śnieg”, „ Wypożyczalnia skrzydeł”. Po tych wyjątkowych „spotkaniach z książką” powstały twórcze prace, które nawiązywały do omawianych tematów. Dzieci tworzyły smocze fluo-obrazki, znikające obrazki,  ilustracje do ulubionych książek, wykonały pingwinki z papieru, grupowe zimowe obrazy, organizery ze słoika. Nie zabrakło również zajęć ruchowo-integracyjnych, zabaw z chustą Klanza oraz planszowych i karcianych rozgrywek. Podczas wielu gier i zabaw poznali zasady fair play oraz zdrowej rywalizacji.

W świat baśni i legend zabrał nas teatrzyk Krak Art. z Krakowa przedstawiając spektakl „ Zaczarowany młynek”. Na bajecznie fascynujących pokazach i warsztatach chemicznych powstały: trąba słonia, znikające napisy tańcząca kukurydza, katar Shreka, w postaci ciągnącego slime-a.

Prawdziwą gratką był interaktywny pokaz iluzji oraz możliwość poznania sztuczek  magicznych na warsztatach.

W ofercie znalazły się dwie wycieczki, na których uczestnicy mogli odkryć  fascynujący świat kosmosu, szlifować naukę jazdy na łyżwach, obejrzeć niesamowity ogród świateł w Lumina Parku  w Lublinie oraz oczywiście obejrzeć premiery kinowe tj.:„ Katak, podwodna przygoda”, „Wyfrunięci” oraz „Emma i czarny jaguar”.

W ostatnią sobotę ferii, a tym samym karnawału odbył się Bal, który upłyną w iście zabawowym klimacie. Była moc szalonych tańców i wspólnych zabaw.  brokatowe tatuaże, malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, modelowania balonów. Całe show tego wieczoru skradła ogromna creazy panda.

Zajęcia podczas ferii dostarczyły dzieciom nie tylko wiele radości, ale pozwoliły też kreatywnie spędzić czas.