WOHYŃSKA JESIEŃ.

Już po raz siódmy, 30 września 2023 r. odbyło się Spotkanie z Folklorem, które zgromadziło wspaniałych artystów – sympatyków muzyki ludowej.
Pomysłodawcą i organizatorem tego wydarzenia byli członkowie zespołu Wohyniacy przy wsparciu p. Tomasza Jurkiewicza- wójta Gminy Wohyń. Partnerami Wohyńskiej Jesieni były Sołectwo Wohyń I i II oraz Gminne Centrum Kultury w Wohyniu. W role wodzirejów i gospodarzy imprezy wcielili się: p. Mieczysława Kulicka – Muszyńska oraz p. Tomasz Jurkiewicz, którzy powitali wszystkich gości przybyłych na spotkanie. Wśród gości przybyłych na folklorystyczną biesiadę gościliśmy: Starostę Radzyńskiego – p. Szczepana Niebrzegowskiego z małżonką, Wójta Gminy Wohyń – p. Tomasza Jurkiewicza z małżonką, Sekretarz Gminy – p. Agnieszkę Buch, Skarbnik Gminy – p. Agnieszkę Korczyk, Wiceprzewodniczącą Rady Gminy Wohyń p. Magdalenę Pomorską, Wójta Gminy Komarówka Podlaska – p. Ireneusza Demianiuka. Nie mogło zabraknąć również przedstawicieli miejscowej szkoły. Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu reprezentowała dyrektor szkoły p. Anna Teresa Kowalczyk i wicedyrektor p. Barbara Banaszczyk. Dużą niespodzianką było przybycie p. Moniki Pawłowskiej, Posłanki na Sejm RP, która skierowała do zebranych wiele ciepłych i życzliwych słów.
Tego dnia w radosnej i miłej atmosferze spotkali się miłośnicy muzyki ludowej.
Na scenie podczas Biesiady zaprezentowali się: Zespół Wohyniacy, Zespół Zorza z Bełcząca, Zespół Czerwone Korale z Zabiela oraz Duet Wokalny p. Maria i Wojciech Filipiukowie.
Podczas spotkania można było obejrzeć wystawę dorobku artystycznego wohyńskiego zespołu w postaci dyplomów, nagród i podziękowań.
Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólne biesiadowanie.
Podczas trwania imprezy nie mogło zabraknąć potraw kuchni regionalnej oraz domowego ciasta.