BAJKOWE OSTRÓWKI.

Głównym celem projektu jest aktywizacja społeczno-kulturalna mieszkańców wsi Ostrówki oraz mieszkańców Gminy Wohyń, wzmocnienie więzi i organizacja wielopokoleniowych spotkań z książką.

Realizacja projektu będzie podróżą po bajkową przygodą, w którą zapraszamy mieszkańców wsi Ostrówki i gminy Wohyń. Podczas pierwszego etapu przy współpracy wolontariuszy z Szkoły Podstawowej w Ostrówkach oraz Gminnego Centrum Kultury w Wohyniu zebraliśmy stare i niepotrzebne książki dla dzieci. W Domu Ludowym w Ostrówkach w tak zwanej „małej sali” urządziliśmy bajkowy kącik czytelniczy. Z pozyskanych funduszy zakupiliśmy regał na książki , zabawki, artykuły piśmiennicze, dywan oraz stoliczek dziecięcy z krzesełkami.
27 września było otwarcie kącika czytelniczego pt. „Bajkowe Ostrówki”. Na otwarciu gościliśmy Wójta Gminy Wohyń Tomasza Jurkiewicza, Sekretarz Gminy Agnieszkę Buch, Dyrektora SP w Ostrówkach Bernardę Jóźwik, przyjaciela szkoły P. Wandę Szymańską-Jóźwik, oraz najmłodszych mieszkańców Ostrówek z rodzicami. Wydarzenie to połączyłyśmy z zabawami i grami aktywizującymi wszystkich przybyłych