WAKACJE Z GCK- TYDZIEŃ IV – „Ogień”.

Dzień 1

Z wizytą w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim. Dzięki życzliwości Druhów mogliśmy zapoznać się z jednym z trudniejszych i niebezpieczniejszych zawodów. Naszą wizytę rozpoczęliśmy od zwiedzania budynku. Film edukacyjny, pozwolił utrwalić nam wiedzę z zakresu w bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Formie pogadanki panowie strażacy zapoznali dzieci z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dużym zaskoczeniem była możliwość praktycznych działań w symulatorze komory dymowej. Mogliśmy przekonać się jak należy reagować i zachować się w zadymionym pomieszczeniu. To było niecodzienne i bardzo edukacyjne doświadczenie. Panowie strażacy zaprezentowali nowoczesny sprzęt pożarniczy oraz różnorodne wozy strażackie. Ciekawostką była wizyta w izbie tradycji pożarniczej, gdzie mogliśmy podziwiać zgromadzone tam eksponaty. Dziękujemy za tak miłe przyjęcie oraz poświęcony czas, a także możliwość poznania tak trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaka.

Będąc w Radzyniu Podlaskim odwiedziliśmy nowo otwarte miejsce: Arkadia Centrum Rozrywki. To miejsce stworzone z myślą o najmłodszych. Różnorodność oferowanych atrakcji przyprawia o zawrót głowy: małpi gaj, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, kąciki tematyczne, duże klocki, mini tyrolka, baseny z piłeczkami, samochodziki…a do tego miła obsługa, pyszna kawa i ciacho 😋(dla opiekunów). Uśmiechy na twarzach naszych dzieci były gwarancją dobrej zabawy:) Było: SUPER! Na pewno jeszcze tam wrócimy.

Warszawska 34 Pizzeria to miejsce, które udało nam się wczoraj odwiedzić i spędzić niesamowicie aktywnie i smacznie czas. A to wszystko dzięki uprzejmości właścicieli Pizza & Burger w Radzyniu Podlaskim. Już na dzień dobry przywitał nas cudny uśmiech p. Gosi, ale to p. Norbert, kucharz zapoznał nas z techniką wykonania pizzy. Dowiedzieliśmy się jak powstaje idealny włoski przysmak, jak prawidłowo wyrobić i rozciągnąć ciasto, aby uzyskać idealnie okrągłą pizzę. Następnie przyszedł czas na działania praktyczne: ugniatanie, miętoszenie, rozciąganie, głaskanie, ugniatanie, aż powstał „ coś” na kształt koła. Następnie sos pomidorowy, mocarelka i ulubione dodatki. Pizze wyglądały wspaniale, a smakowały… jeszcze lepiej. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplom małego kucharza.

Dzień 2

To był bardzo intensywny, ale i kreatywny dzień. Udało nam się stworzyć przepiękne latarenki. Dla nas dorosłych był to powrót do przeszłości, gdzie w brew powiedzeniu zapałki+ dziecko=pożar często te drewniane patyczki były jednym z głównych elementów naszych zabaw. Któż nie zna: zagadek z zapałkami, układania kompozycji, wznoszenia budowli w postaci studni. U nas najgłębsza miała 13 cm.Fajnie było…

Dzień 3

Niesamowicie rozwijające wyobraźnię warsztaty konstruowania z ulubionych klocków LEGO. Super zabawa i edukacja.

Łamigłówki, gry zabawy oraz gra terenowa w poszukiwaniu ” ognika”

Dzień 4

Na ostatni nasz dzień i zakończenie przygody z OGNIEM wybraliśmy się na wycieczkę rowerową do wohyńskiej altany. Wiele osób było ” tam” pierwszy raz i byli zdumieni, że takie fantastyczne miejsce w Wohyniu istnieje. Okazuje się, że nie trzeba jechać daleko żeby fajnie i aktywnie wspólnie spędzić czas. Jest to super miejscówka na spędzenie czasu dla osób, które cenią sobie ciszę, spokój i lubią poobcować z przyrodą. My: zbieraliśmy chrust, paliliśmy ognisko, piekliśmy kiełbaski, robiliśmy podpłomyki, zbieraliśmy szyszki, rzucaliśmy do celu, szaleliśmy z chustą animacyjną, robiliśmy bańki mydlane, graliśmy w piłkę, spacerowaliśmy po lesie i wdychaliśmy to niesamowite leśne powietrze.Kochani! Koniec naszej wakacyjnej przygody.