OTWARCIE DOMU LUDOWEGO W LISIOWÓLCE.

W sobotę 22 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie Domu Ludowego w Lisiowólce. Dom Ludowy jest jednym z pięciu modernizowanych obiektów w ramach projektu „Dziedzictwo Kulturowe Gminy Wohyń – Przebudowa Domów Ludowych”. Wójt Gminy Wohyń p. Tomasz Jurkiewicz podsumowując realizację projektu, pogratulował mieszkańcom wyrażając nadzieję, że dom ludowy będzie wypełniony aktywnością, aby stał się miejscem licznych spotkań oraz kultywowania pamięci o Unitach. Swoją obecnością zaszczycili nas: Poseł na sejm RP p. Kamil Duszek oraz Wicewojewoda lubelski p. Robert Gmitruczuk. Była to również okazja do podziękowań za pomoc mieszkańcom zaangażowanym na każdym etapie realizacji projektu. W czasie uroczystości została przecięta symboliczna wstęga otwierająca drzwi do obiektu, a budynek został poświęcony przez wikarego parafii Św. Anny w Wohyniu, Ks. Artura Petkowicza.

Specjalnie na tą wyjątkową okoliczność część artystyczną otwierającą działalność kulturalną tego miejsca przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lisiowólce, pod okiem p. Barbary Samociuk i p. Amelii Hryniewskiej.Następnie swoimi umiejętnościami popisali się uczestnicy Szkoły Tańca i Gimnastyki Diament z Radzynia Podlaskiego. Na gminnej uroczystości nie mogło zabraknąć lokalnego Zespołu Śpiewaczego „Wohyniacy”. Dużą niespodzianką tego spotkania były debiutujące na scenie panie z KGW Kalina z Lisiowólki, dając popis swoich wokalnych umiejętności. Czyżby to początki nowego zespołu śpiewaczego w naszej gminie? W imieniu społeczności sołectwa Lisiowólka serdeczne podziękowania na ręce p. Wójta oraz przewodniczącego Rady Gminy, złożyli: Sołtys wsi Lisiowólka, p. Łukasz Szczęśniak oraz przewodnicząca KGW w Lisiowólce p. Anna Grudzińska.

Po zakończonej części oficjalnej przyszedł czas na zabawę integrację – zgodnie z przeznaczeniem Domu Ludowego.