Książki nie gryzą, one pochłaniają w całości

Gminne Centrum Kultury nadal pozostaje nieczynne, ale nasze drzwi nie są zamknięte dla zgłodniałych przygód moli książkowych. Nie pozwolimy, aby ktoś zatęsknił za szelestem kartki i zapachem książki. Nie dopuścimy do tego, aby ktoś nie poznał dalszych losów swojego ulubionego bohatera i przede wszystkim – nie damy Wam zapomnieć, jak wielką moc mają książki.

Dlaczego warto po nie sięgać właśnie w okresie wakacji? Nie tylko dlatego, że mamy teraz więcej wolnego czasu i kolejna historia może umilić nam długi, ciepły, wakacyjny wieczór, ale też dlatego, że czytanie książek niesie za sobą jeszcze więcej korzyści:

  • poszerza nasz zasób słownictwa,
  • rozwija wyobraźnię,
  • uczy interpunkcji i ortografii,
  • pogłębia naszą wiedzę i kształtuje osobowość,
  • poprawia koncentrację oraz pamięć,
  • redukuje stres,
  • ćwiczy myślenie analityczne,

Niezależnie od tego, czy lubisz przenosić się do świata magii za sprawą peronu 9 i ¾ razem z Harrym Potterem, czy zamierzasz spotkać się z Drużyną Pierścienia, a może liczysz na dreszcz emocji, którego dostarczy Ci Stephen King, lub… czekasz na wzruszającą historię od Nicholasa Sparksa. Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w naszej bibliotece. Pani Krystyna, która pełni funkcję Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej zadba o to, aby w Twoje ręce wpadła odpowiednia lektura. Możesz ją zabrać ze sobą wszędzie, do dziadków na nocowanie, do samochodu na długą podróż, do pociągu nad morze, ale pamiętaj, że ma ona swoje miejsce na naszej półce i musi tam wrócić, by odmienić życie kolejnego czytelnika.

Spiesz się po książki, które są najchętniej wypożyczane w naszej bibliotece, a należą do nich dzieła takich autorów jak: Edyta Świątek, Agata Przybyłek, Danielle Steel, Remigiusz Mróz czy Paullina Simons. Młodsze pokolenie moli książkowych najchętniej sięga po serię „Magiczne drzewo”. Wśród najmłodszych niesłabnącą popularnością cieszą się kolorowe wydania książek Wiesława Drabika, który zaszczycił nas swoją obecnością w bibliotece na jednym z autorskich spotkań.
Nasza biblioteka przez cały ubiegły rok realizowała projekt „Mała książka – wielki człowiek”, który skierowany był do najmłodszych czytelników z wieku przedszkolnego. Po sukcesie projekt będzie realizowany również w tym roku od września. To jednak nie koniec sukcesów i niespodzianek! Wzorem ubiegłych lat biblioteka złożyła wiosek o dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych. Środki zostały przyznane i do 30tego listopada br. będą wykorzystane na zakup dzieł literackich ze środków Biblioteki Narodowej.

Na chwilę obecną biblioteka jest otwarta od 6 maja, ograniczając jej działalność jedynie do wypożyczeń i zwrotów książeczek czy materiałów bibliotecznych. Aby uniknąć kolejek i usprawnić pracę wskazany jest wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: (83) 353 00 26. Biblioteka w Wohyniu czynna jest trzy dni w tygodniu tj. poniedziałek, środa i piątek, w pozostałe dwa otwarta jest filia w Suchowoli w budynku Młodzieżowego Centrum Kultury.
Pamiętaj, że „kto czyta książki, żyje podwójnie – Umberto Eco”.