Akcja szycia maseczek ochronnych.

W związku z postępującą pandemią wirusa COVID-19 od 16 kwietnia obowiązują nowe przepisy rządowe nakazujące zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej. Aby ułatwić mieszkańcom gminy przestrzeganie powyższego zarządzenia, a przede wszystkim w trosce o ich zdrowie, Gminne Centrum Kultury w Wohyniu wspólnie z paniami z wohyńskiego Koła Gospodyń Wiejskich rozpoczęło akcję szycia maseczek ochronnych. Materiały do ich wykonania zostały przekazane przez Wójta Gminy Wohyń – p. Tomasza Jurkiewicza. Gotowe maseczki będą dostępne dla mieszkańców całkowicie za darmo w wyznaczonych przez Urząd Gminy punktach.

Maseczki wykonywane są z bawełny, którą po wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu można wykorzystywać wielokrotnie. Dzięki specjalnej kieszonce można też będzie wkładać do niej filtr zwiększający skuteczność ochrony.