SPOTKANIE AUTORSKIE.

W piątkowy wieczór, 5 kwietnia, Dom Ludowy w Lisiowólce był świadkiem doniosłego wydarzenia kulturalnego. Tego dnia o godzinie 18.00 rozpoczęło się spotkanie autorskie pochodzącej z tej miejscowości autorki książki „Lisiowólka. Tak to kiedyś było…” , pani Teresy Pływacz. Periodyk mógł się ukazać dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim, Gminy Wohyń oraz Radzyńskiego Ośrodka Kultury. Spotkanie otworzył Wójt Gminy Wohyń, p. Tomasz Jurkiewicz. W krótkich słowach powitał autorkę książki, Starostę Radzyńskiego p. Szczepana Niebrzegowskiego, Dyrektora ROK-u p. Roberta Mazurka oraz przedstawicieli Gminnego Centrum Kultury w Wohyniu. Szczególne słowa powitania skierował do obecnej na spotkaniu rodziny autorki, a także licznie przybyłych mieszkańców Lisiowólki i okolicznych miejscowości. W dalszej części Dyrektor ROK-u przeprowadził wywiad z panią Teresą, z którego dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o dawnych obyczajach związanych z obchodami Świąt Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia. Książka zawiera jeszcze wiele ciekawych wspomnień o obrzędach i zwyczajach dawnej Lisiowólki i wszystkich okolicznych wsi. Niektóre z nich przetrwały do dnia dzisiejszego. Na koniec wszyscy zainteresowani mogli zdobyć autograf autorki. Zachęcamy wszystkich do wspomnień przy lekturze tej niezwykle ciekawej książki.

Spotkanie było połączone ze zbiórką pieniężną na rzecz Wiktorka Zawadzkiego. Książka została przekazana przez autorkę na ten szczytny cel w formie „cegiełki”. Dziękujemy wszystkim za hojność i okazane wielkie serce.

Było bardzo ciekawie i niezwykle rodzinnie. Dziękujemy za wspaniały wieczór.