JARMARK WOHYŃSKI – dzień drugi

Drugi dzień wspólnego świętowania w Wohyniu. Wzorem ubiegłego roku to dzień poświęcony polskiemu folklorowi oraz twórcom szeroko pojętego rękodzieła. Od godziny 10.00 na Placu 9 września 1939 roku czekali wystawcy z oryginalnymi wyrobami. Na stoiskach pojawiło się rękodzieło, ziołowe akcenty, przytulanki, makramowe cudeńka, futrzaki, manufaktura słodkości, misternie wykonana biżuteria oraz dzieła ceramiczne i malarskie, regionalne potrawy, ubrania czy… zdrowe miody!

Oczywiście była również okazja, by samemu spróbować swoich sił na rękodzielniczych warsztatach. Oferta zajęć była bardzo różnorodna: tworzenie magnesów z MCK w Suchowoli, Worko-plecaki z It My T-shirt, malowanie na szkle z Pracowni Za Płotem, Ziołowe kadzidełka z Magdą Kniaziewicz, Haft matematyczny i motanki z Haną oraz piękne wianki z Cudeńka Pini.

Popularnością cieszył się pokaz sztuki kuglarskiej lubelskiej Grupy Fundacji Sztukmistrzów.

W trakcie Jarmarku odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „ Bliżej natury- bliżej siebie”, autorstwa niezwykłej Angeliki Żeleźnickiej -fotografa kobiecej natury. Jej sesje zdjęciowe wyróżnia atmosfera spokoju i wrażliwości.

Podczas Jarmarku Wohyńskiego nie zapomniano również o muzyce. Przed publicznością wystąpiły zespoły ludowe, kultywujące polski folklor: Zespół JUTRZENKA z Niewęgłosza, CZEREMCHA z Milanowa, MALWY z Komarówki Podlaskiej, POLNE KWIATY z Komarówki Podlaskiej, Zespół SENIOR z Ulana- Majoratu, ZŁOTY KŁOS ze Stoku, SWIDERŻANKI z Świderek z Łukowa, WRZOS z Kąkolewnicy, CZERWONE KORALE z Zabiela, ZORZA z Bełcząca, LAWENDA FOLK z Juliopola, JEZIORANKI z Jeziora oraz współgospodarze: Zespół WOHYNIACY.

Do tańca porwał wszystkich zespół ze stolicy Nicponie. W ich wykonaniu usłyszeliśmy melodie powszechnie znane i lubiane oraz pastisze współczesnych przebojów.

Kapela Może Być umiliła ostatnie chwile Jarmarku koncertem pełnym przebojów. Miłośnicy wiejskich zabaw i polskiego folkloru mogli posłuchać autorskiego koncertu oraz bawić się przy tradycyjnej polskiej muzyce folkowej.

Dziękujemy wszystkim sponsorom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie Jarmark