„ZŁOTE GODY”

Złote Gody” to jubileusz 50 – lecia pożycia małżeńskiego. Właśnie taki piękny jubileusz świętowało w środę, 6 października, w Gminnym Centrum Kultury 18 par małżeńskich z gminy Wohyń. Życzenia wielu jeszcze wspaniałych chwil razem oraz podziękowania i wyrazy uznania za wytrwanie pół wieku w związku małżeńskim dostojnym jubilatom złożył Wójt Gminy Wohyń – Pan Tomasz Jurkiewicz. Pary małżeńskie zostały uhonorowane medalami za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystego aktu dekoracji jubilatów dokonał Wójt Gminy w asyście Sekretarz Gminy Wohyń – Pani Agnieszki Buch, Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego – Pana Łukasza Korszniewicza oraz Proboszcza Parafii św. Anny w Wohyniu – księdza kanonika Henryka Kalitki. W czasie uroczystości nie mogło zabraknąć przypomnienia przysięgi małżeńskiej: „Dziękuję Ci Żono/Mężu, że nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe”. Rozbrzmiały również dźwięki Marsza Mendelsona, a dla uczczenia tak podniosłej chwili uczestnicy zostali poczęstowani lampką szampana oraz tortem upieczonym specjalnie na tą okazję. Aby jeszcze uświetnić tak znakomity jubileusz z programem artystycznym wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu pod kierownictwem Pani Elżbiety Tarasiuk. Dołączamy się do życzeń.