Wohyńska Jesień cz.2

Sobotnie popołudnie 08 lutego br. to było święto dla miłośników kultury ludowej i tego co się z nią wiąże.
W gminnym Centrum Kultury w Wohyniu odbyła się II część V SPOTKANIA Z FOLKLOREM – WOHYŃSKA JESIEŃ, które przebiegało, podobnie jak październikowa część pierwsza, pod hasłem „Piosenka jest dobra na wszystko”. Imprezę zorganizowali Koło Gospodyń Wiejskich w Wohyniu wraz z Zespołem „Wohyniacy” pod patronatem Wójta Gminy Wohyń. Swojego wsparcia przedsięwzięciu udzielił Starosta Radzyński.
Na początku przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Wohyniu p. Mieczysława Kulicka – Muszyńska powitała wszystkich gości przybyłych na spotkanie. Wohyńską jesień swoją obecnością zaszczycili: Starosta Radzyński – p. Szczepan Niebrzegowski z małżonką, Wójt Gminy Wohyń – p. Tomasz Jurkiewicz z małżonką, Wójt Gminy Komarówka Podlaska – p. Ireneusz Demianiuk, Prezes Wojewódzkiego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Lublinie – p. Kazimiera Wójtowicz, Prezes Zarządu Lokalnej Grupy Działania „Zapiecek” – p. Katarzyna Grudzień, Wiceprzewodniczący Przewodniczący Rady Powiatu Radzyńskiego – p. Zbigniew Smółko oraz Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Wohyń – p. Magdalena Pomorska. Nie mogło zabraknąć również przedstawicieli miejscowych placówek oświatowych, reprezentowanych przez dyrektorki Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu p. Annę Teresę Kowalczyk i p. Barbarę Banaszczyk. Kulturę reprezentowały p. Dorota Wodowska – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Wohyniu oraz Marta Belniak z Młodzieżowego Centrum Kultury w Suchowoli. Zakład Komunalny „Pryzmat” reprezentował p. Włodzimierz Chodyczko. Nie mogło również zabraknąć przedstawicieli licznie działających na terenie gminy stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich.
Jako pierwsi, w przygotowanym repertuarze, przed publicznością zaprezentowali się gospodarze – zespół ”Wohyniacy”. W pierwszym utworze towarzyszyły im uczennice z ZS w Wohyniu. Drugi to mistrzowski popis małżeństwa Małgorzaty i Macieja Borysiuków, którzy do akompaniamentu „Wohyniaków” odtańczyli „Tango Andrusowskie”. Następnie wystąpili Maria i Wojciech Filipiukowie z Wohynia oraz zespoły „Malwy” z Komarówki Podlaskiej, „Świerżanki” ze Świerżów i „Czerwone Korale” z Zabiela. Zespół z Zabiela wprowadził tak zabawową atmosferę, że nie wytrzymywały ławki do siedzenia. Punktem kulminacyjnym części artystycznej był występ kabaretu z Wohynia.
Po prezentacji artystycznej, Przewodnicząca KGW w Wohyniu p. Mieczysława Kulicka – Muszyńska oraz Wójt Gminy Wohyń p. Tomasz Jurkiewicz wręczyli wykonawcom podziękowania razem z pamiątkowymi śpiewnikami.
Po pierwszej części stanowiącej pokarm dla ducha, przyszła pora na coś dla ciała. Poczęstunek trwał do godzin wieczornych. Zebrani przy stołach wspólnie muzykowali i śpiewali. Nie obyło się też wspólnej zabawy i tańców. Właśnie dzięki takim przedsięwzięciom promowana jest nasza Gmina oraz kultywowany i propagowany folklor naszej małej ojczyzny,