Podsumowanie konkursu plastycznego.

W dniu 02 czerwca na placu przy Gminnym Centrum Kultury w Wohyniu odbyło się podsumowanie XXV Powiatowego Konkursu Plastycznego „ Pszczoła to skarb ”. Oficjalnego otwarcia dokonała p. Agnieszka Buch – sekretarz Gminy Wohyń, składając gratulacje wszystkim laureatom .” Wasza nieograniczona wyobraźnia niech będzie inspiracją do przeżywania kolejnych, niezwykłych chwil”.

O historii i pomyśle zorganizowania konkursu opowiedział jego „ojciec ” – honorowy prezes Gminnego Koła Pszczelarzy w Wohyniu – p. Kazimierz Brudkowski.

Program artystyczny zaprezentowały nasze „wohyńskie pszczółki” z Zespołu Szkół w Wohyniu. Dziewczynki zostały przygotowane przez panie Aleksandrę Grzesiak i Katarzynę Trościańczyk.

Po krótkim występie artystycznym Przewodnicząca komisji konkursowej p. Anna Tchorzewska odczytała protokół z pracy komisji konkursowej.

Laureaci konkursu odebrali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy z rąk starosty radzyńskiego – p. Szczepana Niebrzegowskiego, Sekretarz Gminy Wohyń – p. Agnieszki Buch, Skarbnika Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Lublinie p. Lucjana Kowalskiego oraz Prezesa Gminnego Koła Pszczelarzy w Wohyniu – p. Krzysztofa Sokoła.

Na zakończenie podsumowania na pięć osób czekała miła niespodzianka. Za zasługi dla pszczelarstwa, a przede wszystkim za wieloletnią pomoc przy organizacji, przebiegu i podsumowaniu konkursu plastycznego „Pszczoła to skarb”, Odznakę PZP – Polskiego Związku Pszczelarskiego otrzymali: p. Anna Tchorzewska, p. Dorota Wodowska, p. Iwona Babicz – Kalinowska oraz p. Marek Maksymiuk. Prezes GKP – p. Krzysztof Sokół został uhonorowany Medalem im. ks. dr Jana Dzierżona.

Mogliśmy podziwiać dwie niezwykłe wystawy fotograficzne: p. Sylwii Filipiak (Radzyński Klub Fotograficzny „Klatka” oraz p. Krzysztofa Kowalczyka (nauczyciela geografii z ZS w Wohyniu). Uczestnicy mieli okazję nabyć miododajne drzewka oraz nasiona kwietnej łąki do zasiania w swoich posiadłościach. W fantastyczną muzyczną przygodę zabrał nas Zespół „So Easy„ z Komarówki Podlaskiej, mający już sporą grupę wiernych fanów w naszej gminie.